21 przepisów na ziemniaki na obiad

Ziemniak jest prawdziwym cudem i pozwala na wiele kreatywności w kuchni. Niezależnie od tego, czy stawiamy na prostotę z gotowanymi młodymi ziemniakami, czy też wybieramy się na wyśmienitą kolację z daniem z ziemniaków Fondant, wydaje się, że zawsze jest coś nowego do dodania do naszego repertuaru gotowania tego ważnego składnika.

Dla wielu z nas jest to najbardziej komfortowe jedzenie, niezależnie od tego, czy jest to smażone, pieczone czy puree, które ziemniak może zrobić lub zepsuć posiłek, i często jest to jedyny niezawodny element, jeśli danie się ułoży. Kiedy mówimy o wygodnym jedzeniu, często mamy na myśli jedzenie, które ma w sobie coś z nostalgii, nawet szkolne obiady!

Ziemniak w mundurkach nigdy nie smakuje lepiej niż wyjęty z własnego piekarnika. Tak, smakuje dobrze jako uliczny kęs, ale w rzeczywistości zapewnia pyszny, rozsądny posiłek w domu, składający się tylko z tartego sera i masła! Podobnie jak większość rzeczy w kuchni, jeśli masz inspirację i odpowiednie składniki, magia może wydarzyć się w przypadku najprostszych potraw.

Cechą wyróżniającą ziemniaka jest to, że nawet uczciwy „frytek” lub frytka może zamienić się w kulinarną debatę na temat tego, co najlepsze i najsmaczniejsze. Dla Brytyjczyków to grubo krojone chipsy Fish n Chip Shop są węglowodanowym niebem, ale dla Francuzów cieńsze kawałki przypominające zapałki są boskie.

Idealne puree ziemniaczane to Święty Graal wielu szefów kuchni. W dzisiejszych czasach niektóre tłuczki są dalekie od naszych dziadków, którzy używają dużego widelca, masła i przypraw. Dodanie oliwy z oliwek lub nawet cytryny do ziemniaków może wydobyć tak wspaniałe doznania smakowe, że możesz nawet zapomnieć o reszcie posiłku!

Sałatki ziemniaczane na zimno, nawet gdy pogoda się pogorszyła, mogą stanowić wspaniały dodatek do wielu dań z kurczakiem, wieprzowiną lub dań wegetariańskich. Zapoznaj się z poniższymi przepisami, aby znaleźć następny obiad ziemniaczany.