23 przepisy na szpinak, które będziesz chciał jeść każdego dnia

Przesuń się, Popeye! Te przepisy ze szpinakiem są świeże, pożywne i na pewno smakują lepiej niż jakikolwiek inny produkt prosto z puszki. Wszyscy wiedzą, że szpinak to superfood OG i nie bez powodu. Szpinak, podobnie jak wszystkie ciemne, liściaste warzywa, jest bogaty w żelazo, kwas foliowy i potas oraz inne witaminy i minerały. Nie tylko to, ale także ten składnik jest pyszny i wszechstronny w wielu różnych potrawach. W rzeczywistości szpinak jest jednym z niewielu warzyw, które można znaleźć w potrawach pieczonych, smażonych, grillowanych, gotowanych na parze i nie tylko. Niektóre składniki nie pasują do różnych metod gotowania, ale ten z pewnością tak.

Jedna wyjątkowa supermoc, jaką ma szpinak? Dobrze pasuje zarówno do lekkich, jak i ciężkich potraw. Szpinak od dawna jest używany jako zielenina do robienia sałatek i innych chrupiących, orzeźwiających potraw. Jednak jest to również popularny wybór w daniach z makaronu na bazie śmietany. Jest coś w subtelnym, maślanym smaku szpinaku, który dobrze komponuje się z sosami na bazie śmietanki lub sera. Co ciekawe, szpinak również od dawna kojarzony jest z sosami na bazie pomidorów. Czy jest coś, czego nie może zrobić to super jedzenie? Okazuje się, że jest!

Czego nie potrafi szpinak? Znudzić! Poważnie, istnieje nieskończona ilość kombinacji, przepisów i dań z udziałem szpinaku. Zebraliśmy listę przepisów na szpinak, które będziesz chciał jeść każdego dnia, dzięki czemu jest idealny dla osób z dużą ilością resztek (lub głodnych członków rodziny). Po tygodniu nie znudzisz się tymi daniami. Jeszcze lepsze jest to, że są łatwe do przygotowania, ugotowania i podania. Szpinak, w przeciwieństwie do niektórych innych warzyw, ma stosunkowo krótki czas gotowania i nie wymaga sprzątania. Po prostu weź torebkę świeżej zieleniny szpinaku lub kup ją zamrożoną. Jeśli naprawdę brakuje Ci czasu, możesz nawet wziąć notatkę od Popeye i kupić wersję w puszkach!

Sprawdźmy kilka świetnych przepisów na szpinak, które są tak dobre, że będziesz chciał je jeść codziennie!