10 sposobów na wykorzystanie resztek bakłażana

Bakłażan jest jednym z najbardziej wszechstronnych warzyw. Jest przyjemny przez cały rok i może oferować korzyści odżywcze, których potrzebujesz przez cały dzień. Bakłażany można przygotowywać na wiele różnych sposobów, od grillowania, gotowania i pieczenia po smażenie, duszenie i napełnianie ich najsmaczniejszym nadzieniem. W każdym razie bardzo łatwo jest przygotować bakłażany, co jest niewątpliwą zaletą.

Innym powodem, dla którego bakłażany są tak wszechstronne, jest to, że mają stosunkowo neutralny smak, który dobrze komponuje się z wieloma innymi składnikami. Choć neutralny, smaku bakłażana nie można porównać do smaku żadnego innego warzywa. To samo dotyczy miękkiej konsystencji bakłażana.

Jednak rzecz w bakłażanach polega na tym, że są bardziej duże. W porównaniu z niektórymi innymi warzywami, takimi jak papryka, pomidory czy ogórki, bakłażan nie ma miniaturowej wersji. Dlatego jeśli kiedykolwiek wcześniej gotowałeś posiłki z bakłażanami, prawdopodobnie musiałeś radzić sobie z resztkami.