Spojrzenie na związek między odżywianiem a snem

Twoje codzienne wybory żywieniowe wpływają nie tylko na stan talii i ogólny stan zdrowia. Dzieje się tak dlatego, że możesz w to wierzyć lub nie, ale mają również duży wpływ na jakość odpoczynku, jaki otrzymujesz każdej nocy. Jeśli chcesz cieszyć się higieną snu na najwyższym poziomie, w Twoim najlepszym interesie może być szczegółowe przeanalizowanie swojego odżywiania.

Odżywianie, w skrócie, jest podstawą Twojego dobrego samopoczucia. Daje ci niezbędną energię. Pozwala organizmowi działać optymalnie w ogóle. Jeśli chcesz, aby twoje ciało pracowało „prawidłowo”, musisz skupić się na wszystkich rzeczach, które wkładasz do ust każdego dnia. Dla wszystkich ludzi ważne jest, aby spożywać dietę, która jest zbilansowana, jak to tylko możliwe. Diety te zawierają znaczne ilości owoców i warzyw. Jeśli masz zbilansowaną dietę, Twój organizm będzie w stanie otrzymać wystarczającą ilość składników odżywczych i witamin. Może to prowadzić do lepszych wzorców snu.

Czy jesteś kiepskim snem? Jeśli tak, powinieneś umówić się na wizytę u zaufanego lekarza, zanim zrobisz cokolwiek innego. Pracownik służby zdrowia jest w stanie wskazać wszystkie problemy, które mogą uniemożliwić Ci spokojny sen w nocy. Twój lekarz może nawet być w stanie powiedzieć ci, czy cierpisz na zaburzenia snu, takie jak bezsenność. Gdy lekarz znajdzie przyczynę twoich problemów ze snem, będzie w stanie pomóc ci ułożyć dietę, która może odwrócić wszystko dla ciebie.

Doskonały sen i dostosowanie diety

Nie ma dwóch istot ludzkich, które mają dokładnie takie same wymagania żywieniowe lub dotyczące snu. Istnieje jednak kilka prostych korekt żywieniowych, które mogą być korzystne dla wielu osób, które chcą wzmocnić swoje nawyki dotyczące snu. Jeśli chcesz spać jak mistrz, te sugestie żywieniowe mogą być dla Ciebie czarem. Nie zapomnij skonsultować się z lekarzem przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w diecie.

Zwróć uwagę na żywność, która ma dużo białka i tłuszczu

Czy często jesz produkty bogate w białko? Kurczak i stek to kilka wybitnych przykładów. Pokarmy bogate w białko mogą negatywnie wpływać na sen. Wynika to z faktu, że organizm potrzebuje dużo czasu na ich prawidłową dekonstrukcję. Może to stanowić problem dla ludzi w nocy. W końcu trawienie staje się znacznie wolniejsze podczas snu.

Może ci pomóc omijać pokarmy zawierające tyraminę. Ponieważ tyramina może zachęcać do emisji noradrenaliny, jest to główny problem przed snem. Norepinefryna aktywuje mózg, dlatego nie jest idealna dla osób, które chcą odpocząć wieczorem. Przykładami żywności bogatej w tę substancję są pepperoni, salami i wreszcie przetworzone i dojrzewające sery.

Pokarmy z dużą ilością tłuszczu mogą również zaszkodzić twojemu snem. Pokarmy tłuste często sprzyjają przybieraniu na wadze. Mogą również sprawić, że ciała będą mniej zdolne do wykrywania oreksyny. Orexin jest substancją chemiczną mózgu, która odpowiada za normalny zegar snu.

Pikantne Smaki

Potrawy, które są pikantne, mogą smakować niesamowicie, ale mogą nie przysłużyć się higienie snu. To dlatego, że mogą wywołać zgagę, stan, który może pomóc w spaniu. Pamiętaj też, że leżenie może zaostrzyć refluks żołądkowy. Jedzenie czerwonej papryki może również podnieść twoją obecną temperaturę rdzenia. Co sprawia, że jest to problem? Ta temperatura spada samoczynnie, gdy ludzie śpią. Jeśli chcesz uniknąć wszystkich problemów, jakie mogą powodować pikantne potrawy, powinieneś unikać ich przez trzy pełne godziny przed snem. Powstrzymaj się od żucia jakichkolwiek kwaśnych produktów spożywczych przez cały ten okres czasu. Jeśli jesteś podatny na niestrawność, zgagę lub coś podobnego, powinieneś być szczególnie ostrożny.

Alkohol

Alkohol może początkowo powodować senność. Jednak gdy jego efekty znikną, może się to radykalnie zmienić. Może się to nawet skończyć przebudzeniem w trakcie szczególnie ważnych faz snu. Jeśli chcesz spać jak dziecko, odrzuć wszystkie napoje alkoholowe tuż przed snem.

Podsumowując

Krótko mówiąc, zwracanie uwagi na jedzenie spożywane pod koniec dnia przed pójściem spać może mieć ogromny wpływ na jakość snu. Jeśli naprawdę zmagasz się z problemami, zawsze najlepiej skonsultuj się z lekarzem, ale pamiętanie o niektórych z powyższych może pomóc ci łatwiej odpocząć w nocy.